Days Inn By Wyndham Bishop

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Days Inn By Wyndham Bishop
$$$$

Beskrivelse

Days Inn By Wyndham Bishop har en central placering i et landligt område i Bishop og har faciliteter såsom et spabad, et picnicområde og underholdningsfaciliteter. Det tilbyder Wi-Fi i hele ejendommen, parkering på stedet og en swimmingpool.

Beliggenhed

Stedet ligger 1 km fra Bishop bymidte og 65 km fra Mammoth Lakes lufthavn. Der er 113 km til Wawona. Det er kun få minutters gang til søer.

En motorvej er ikke langt fra hotellet.

Værelser

De har et enkel interiør.

Mad og drikke

En lys kontinental morgenmad serveres i spisestue.

Fritid og erhverv

Gæsterne kan få det bedre med et spabad og en udendørs swimmingpool. Days Inn By Wyndham Bishop tilbyder sportsaktiviteter, herunder mountainbiking, klatring og vandreture.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
fra 06:00-11:00
Faciliteter
Offentlig parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
En kontinental morgenmad serveres til overkommelige priser. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke børnesenge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Bygning
Renoveringsår:2006
Antal værelser:33
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Mobilitet tilgængelig værelse med en queensize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    27 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Varme
  • Klimaanlæg
Studio med en kingsize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    50 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Varme
  • Badekar
Værelse med en queensize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    27 m²

  • Sengemuligheder:
    2 King Size Beds
  • Varme
  • Klimaanlæg
Vis 2 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

Sportsaktiviteter

Cykling

Fiskeri

Golfbane

Børnevenlig

Tremmesenge/vugger

Dyr tilladt

Kæledyr tilladt

Aircondition

Klimaanlæg

Sport & Fitness

  • Cykling
  • Golfbane
  • Fiskeri

Mødefaciliteter

  • Fax/fotokopiering

Børnefaciliteter

  • Tremmesenge/vugger

Fritidsfaciliteter

  • Solterrasse

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Varme
  • Te- og kaffefaciliteter

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Days Inn By Wyndham Bishop

💵 Laveste værelsespris <br /> 408 DKK
📏 Afstand til centrum 700 m
🗺️ Beliggenhedsvurdering 7.4
✈️ Afstand til lufthavn 60.3 km
🧳 Nærmeste lufthavn Mammoth Lakes lufthavn, MMH

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
724 West Line Street, Bishop, California, USA, 93514
Se på kort
724 West Line Street, Bishop, California, USA, 93514
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Church of the Nazarene
410 m
First United Methodist Church
490 m
The Trout Scout - Beryl Rea
510 m
Deep Springs College
540 m
Restaurant
Great Basin Bakery
790 m
Restaurant
El Ranchito
770 m
Restaurant
Bronco's Deli
760 m
Restaurant
Black Sheep Espresso Bar and Cafe
750 m
Restaurant
Pupfish Cafe
690 m
Restaurant
The Looney Bean
900 m
Restaurant
Rusty's Saloon and Grill Inc.
680 m
Restaurant
McDonald's
1.1 km
Restaurant
El Pollo Loco
1.2 km

Anmeldelser om Days Inn By Wyndham Bishop

6.9 /10
Godt
488 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
#15 of 19 hotels in Bishop
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Days Inn By Wyndham Bishop

Hvor langt er der fra Days Inn By Wyndham Bishop til centrum?
Bishop bymidte kan nås inden for en 10-minutters gang fra Days Inn By Wyndham Bishop.
Hvilken lufthavn er tættest på det 3-stjernede Days Inn By Wyndham Bishop?
Den nærmeste lufthavn til det 3-stjernede Days Inn By Wyndham Bishop er lufthavnen Mammoth Lakes (65 km), og den kan nås med en 53-minutters biltur.
Er der parkering på det Days Inn By Wyndham Bishop?
Ja, der er en en parkeringsplads tilgængelig på stedet på det Days Inn By Wyndham Bishop.
Hvad er det tidligst og det senest tid, jeg kan tjekke ud fra Bishop hotellet?
Du kan tjekke ud af Bishop hotellet fra 06:00 til 11:00.
Hvor meget koster det at bo på hotellet?
Priserne på hotellet starter fra 63$.
Hvilke betalingsmetoder accepteres i Days Inn By Wyndham Bishop hotel?
På Days Inn By Wyndham Bishop hotel kan gæster betale med kontant, American Express og Visum og andre betalingsmetoder.
Hvilke værelsestyper er tilgængelige på et Days Inn By Wyndham Bishop hotel?
Et Days Inn By Wyndham Bishop hotel tilbyder sådanne værelsestyper som Studio med en queensize-seng, Studio med en kingsize-seng og Studio Deluxe med en kingsize-seng.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på det 3-stjernede Days Inn By Wyndham Bishop hotel?
Specifikke suiter på det 3-stjernede Days Inn By Wyndham Bishop hotel har badeværelser med queensize-senge og privat sammen med en hårtørrer og toiletartikler.
Tilbyder Days Inn By Wyndham Bishop faciliteter for forretningsrejsende?
Ja, for forretningsrejsende tilbyder Days Inn By Wyndham Bishop en fotokopimaskine og et skrivebord.
Er der swimmingpool tilgængelig på Days Inn By Wyndham Bishop hotel?
Ja, du vil finde en sæsonåben udendørs pool på Days Inn By Wyndham Bishop hotel.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse